Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z rozrządem 1.4 tsi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • crom.de, to faktycznie sporo czasu by wysiedzieć tam na miejscu. Nby daleko do dmu nie mam tylko kiepski dojazd bez auta a pieszo za daleko jednak. Tak czy inaczej chwile będę chcial zostac by skontrolować czy faktycznie wymienili ten rozrząd. Pracowałem kiedys przez kilka mcy w Aso fiata i wiem jakie cuda robią mechanicy ;-) stad brak zaufania. Na ogol to podstawowe naprawy robię sam lub oddaje do swojego zaufanego mechanika ale ze względu na rozrząd i chęć posiadania pełnej (robocizna i części) gwarancji to wole dać do Aso.
    strazakp

    Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
    Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez strazakp
      wiem jakie cuda robią mechanicy ;-) stad brak zaufania
      To dziwię się że dajesz do ASO

      Komentarz


      • prezes73, właśnie pisałem ze ze względu na pelna gwarancje. Rozrząd to nie klocki hamulcowe i wole miec gwarancje na części i usluge i jednym miejscu. Jezeli kupiłbym w Aso zestaw naprawczy i pojechał wymienić do jakiegoś mechanika to co z gwarancja w sytuacji awarii rozrządu??? Mechanik zrzucalby na części a Aso na mechanika ;-) Z kosztem bym dużo nie zaoszczedzil wiec wolę oddać jednak do Aso.
        strazakp

        Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
        Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

        Komentarz


        • strazakp, jak chcesz na nią liczyć (gwarancję)a coś się z rozrządem spier...li to : wymieniasz u nich serwisowy olej i serwisowy filtr? Pierwsze pytania w ASO czy tak jest- nie robisz tego....no to sam sobie odpowiedz jaka będzie ich odpowiedz na ten temat z uznaniem gwarancji.
          Niestety tak to działa

          Komentarz


          • strazakp, a dlaczego nie weźmiesz auta zastępczego? Ja od razu wołałem o zastępcze i miałem farta, bo napraw przeciągła się z piątku do poniedziałku (sobota nie pracują).
            - Superb
            - Panda 1.2

            Komentarz


            • prezes73, no ostatni terminowy przegląd minął i na e był robiony w ASO ;-) zrobiłem sobie sam :-)
              Faktycznie pewnie tak by było jak piszesz. To może przed wymianą rozrządu (lub jak będzie wymieniany) zrobić serwis olejowy u nich?

              [ Dodano: Sro 10 Sie, 16 16:37 ]
              crom.de, a to tak można? Bez opłat?

              [ Dodano: Sro 10 Sie, 16 16:38 ]
              A jeżeli nie w ASO to gdzie w 3miesicie można by zrobić fachowo i w dobrej cenie rozrząd???
              strazakp

              Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
              Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

              Komentarz


              • strazakp,
                Zamieszczone przez strazakp
                To może przed wymianą rozrządu (lub jak będzie wymieniany) zrobić serwis olejowy u nich?
                Zorientuj się jak do tego podchodzą (twój olej i filtr) bo Castrola znając ciebie chyba nie dasz sobie wlać ;-)

                Komentarz


                • prezes73, oczywiście że Castrola odpada ;-)
                  Poprzedni właściciel jeżdżąc autem do Aso brał olej swój (od poczatku 0w40) i tak był wpisany w fakture więc problemu nie było.
                  strazakp

                  Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                  Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez strazakp
                    prezes73, oczywiście że Castrola odpada ;-)
                    Poprzedni właściciel jeżdżąc autem do Aso brał olej swój (od poczatku 0w40) i tak był wpisany w fakture więc problemu nie było.
                    Z zalaniem nie ma nigdy problemów jak ma norme VW, gorzej jest jak coś się sypnie. W tym kierunku dowiedz się jak do tego podchodzą . Jasne że można wtedy się boksować że " taki zalaliście, więc w czym problem?" Ale lepiej się zorientuj (kiedyś TVN Turbo VW Golf przez inny filtr mimo że do tego silnika, tylko nie z ASO,nie uznali gwarancji), pamiętasz?

                    Komentarz


                    • prezes73, no masz rację ale jeżeli mechanicy robią w takiej samej cenie a może drozej to jednak wolę Aso nawet gdyby z gwarancją nie było tak łatwo. Warsztaty mechaniczne też mi nie dada pełnej gwarancji. Gdyby jednak warsztat jakis był znacznie tańszy (przypominam że Aso mam to zrobi w komplecie za 2150zl) to jeszcze nic zna myśleć a tak to wolę Aso.

                      [ Dodano: Czw 11 Sie, 16 07:08 ]
                      prezes73, wyslalem pytanie do Aso o gwarancje (pisząc ze ostatni serwis robiłem sam) i dostałem taka odpowiedz:
                      "Gwarancję ma Pan 2 lata tylko i wyłącznie na sam rozrząd"
                      Czyli jezeli na skutek awarii rozrządu uszkodzą się inne podzespoly silnika to tego juz nie naprawia??
                      strazakp

                      Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                      Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez strazakp
                        prezes73, no masz rację ale jeżeli mechanicy robią w takiej samej cenie a może drozej to jednak wolę Aso nawet gdyby z gwarancją nie było tak łatwo. Warsztaty mechaniczne też mi nie dada pełnej gwarancji. Gdyby jednak warsztat jakis był znacznie tańszy (przypominam że Aso mam to zrobi w komplecie za 2150zl) to jeszcze nic zna myśleć a tak to wolę Aso.

                        [ Dodano: Czw 11 Sie, 16 07:08 ]
                        prezes73, wyslalem pytanie do Aso o gwarancje (pisząc ze ostatni serwis robiłem sam) i dostałem taka odpowiedz:
                        "Gwarancję ma Pan 2 lata tylko i wyłącznie na sam rozrząd"
                        Czyli jezeli na skutek awarii rozrządu uszkodzą się inne podzespoly silnika to tego juz nie naprawia??
                        Gwarancja w ASO to fikcja. U mnie rozrząd zaczął hałasować ponownie po roku czasu od wymiany. Auto było sprawdzane dwukrotnie i pomimo że stwierdzono hałas z okolicy rozrządu, to wg ASO jest on zbyt krótki aby kwalifikował się do wymiany. Zostałem więc z problemem sam i muszę za ponowną wymianę zapłacić z własnej kieszeni.

                        Komentarz


                        • rlapinski, niestety ale w takich sytuacjach może pomóc tylko TVN Turbo :-) :-/
                          Aso przeważnie gra na zwloke i kręci tak by zniechęcić klienta z problemem!!!
                          strazakp

                          Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                          Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez strazakp
                            rlapinski, niestety ale w takich sytuacjach może pomóc tylko TVN Turbo :-) :-/
                            Aso przeważnie gra na zwloke i kręci tak by zniechęcić klienta z problemem!!!
                            Nie mam czasu na takie pierdoły. Po prostu nie kupie więcej auta z grupy VW.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez rlapinski
                              Zamieszczone przez strazakp
                              rlapinski, niestety ale w takich sytuacjach może pomóc tylko TVN Turbo :-) :-/
                              Aso przeważnie gra na zwloke i kręci tak by zniechęcić klienta z problemem!!!
                              Nie mam czasu na takie pierdoły. Po prostu nie kupie więcej auta z grupy VW.
                              A pewnie inne marki czekają z kwiatami w sewisach.
                              Jak pisałem "nie ma teraz na rynku marki co nie posiada wady"
                              Jak nie skrzynie, dwu masy, wtryski to elektryka albo blacharka. Gwarantuję że żaden serwis czy to ASO czy prywatny nie chce wywalić kasy a jak zniechęci (patrz 2 posty wyżej) klienta to już są na plus.
                              Sporo ludzi ma podobne zdanie że VW to już nie ten ale rankingi sprzedaży np Skody przeczą temu stwierdzeniu. Taki samochód dla "kowalskiego" i dla floty.
                              Nabytek w 04.2010 r czyli 2,0 TDI.
                              Po drodze Verso 2,0 D4D, Auris 1,6 Velmatec
                              A teraz jest 1,4 TSI z 2012

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez kkuligowski
                                Zamieszczone przez rlapinski
                                Zamieszczone przez strazakp
                                rlapinski, niestety ale w takich sytuacjach może pomóc tylko TVN Turbo :-) :-/
                                Aso przeważnie gra na zwloke i kręci tak by zniechęcić klienta z problemem!!!
                                Nie mam czasu na takie pierdoły. Po prostu nie kupie więcej auta z grupy VW.
                                A pewnie inne marki czekają z kwiatami w sewisach.
                                Jak pisałem "nie ma teraz na rynku marki co nie posiada wady"
                                Jak nie skrzynie, dwu masy, wtryski to elektryka albo blacharka. Gwarantuję że żaden serwis czy to ASO czy prywatny nie chce wywalić kasy a jak zniechęci (patrz 2 posty wyżej) klienta to już są na plus.
                                Sporo ludzi ma podobne zdanie że VW to już nie ten ale rankingi sprzedaży np Skody przeczą temu stwierdzeniu. Taki samochód dla "kowalskiego" i dla floty.
                                Myślę że to nie wątek na tego typu dyskusje, ale dodam tylko zanim jeszcze zdążyłem naprawić rozrząd, to posypała mi się skrzynia (łożyska nie wytrzymały nawet 100k przebiegu). Do tego czeka mnie naprawa zamka i elektryki szyby - psuje się więc wszystko. A propos flot, to mam w rodzinie osobę, która co nieco mogą powiedzieć o jakości tych aut. Argument w przypadku flot jest tylko jeden - cena.

                                ... a jeszcze zapomniałem o już trzeciej pompie wody, świszczącej uszczelce w drzwiach i kratce nawiewu, która uległa samozniszczeniu. Skoda to EKO auto - sama ulega biodegradacji

                                Uprzedzając dodam, że jestem pierwszym właścicielem i dbam o auto. W dodatku jest garażowane.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez rlapinski
                                  U mnie rozrząd zaczął hałasować ponownie po roku czasu od wymiany.
                                  Przypomnij, co było wymieniane i jakie były objawy ? Jakie masz teraz objawy ? Jaki napinacz dostałeś ?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Sony
                                    Zamieszczone przez rlapinski
                                    U mnie rozrząd zaczął hałasować ponownie po roku czasu od wymiany.
                                    Przypomnij, co było wymieniane i jakie były objawy ? Jakie masz teraz objawy ? Jaki napinacz dostałeś ?
                                    Komplet z nastawnikiem. Sam napinacz ostatnio udało mi się wymienić w ramach gwarancji na najnowszy - nic nie pomogło. Objawy różne w zależności od tego czy silnik ciepły czy zimny oraz od temperatury na zewnątrz - grzechotanie lub klekot.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez rlapinski
                                      Komplet z nastawnikiem.
                                      Hmmm, rozważania o zasadności wymiany rozrządu powracają. Serwis twierdzi, że to odgłosy naturalne. Wymiana u Kolegi niczego nie zmieniła.
                                      Zamieszczone przez rlapinski
                                      Objawy różne w zależności od tego czy silnik ciepły czy zimny oraz od temperatury na zewnątrz - grzechotanie lub klekot.
                                      Też zauważyłem, że terkotanie zależy od warunków zewnętrznych /rano cisza, a po godz. postoju znów czasem krótko terkocze :roll: (przez ostatnie 2 tygodnie była cisza), ruletka :szeroki_usmiech
                                      I znów nie wiadomo co z tym fantem począć :?: .

                                      Komentarz


                                      • Jeżeli nie będziesz serwisował auta w ASO nie masz gwarancji na rozrząd. Jest to oficjalna odpowiedź z centrali którą otrzymałem w związku ze zmieleniem zaworów i tłoka w moim TSI. W przypadku awarii rozrządu ASO jak i Centrala sprawdza to baaardzo dokładnie. Podstawą odmowy jest nawet rzekomy niski stan oleju innych aspektów nawet nie ma co poruszać. Możesz bajdolić że ty serwisowałeś w niezależnym serwisie i robili wszystko- i tak otrzymasz informację, że ASO wychwyciłoby np nieprawidłowa pracę silnika itd., że wykonałoby testy które by to wychwyciły (co jest bzdurą) ale taka jest rzeczywistość. Niestety to nie USA że przeciągną producenta po podłodze. Skoda w moim przypadku zrobiła taką zlewkę, że mimo, że chciałem kupić nowego Superba powiedziałem sobie, że nie po takim potraktowaniu (a olej LL wymieniany co 12 tys, filtry ori itd.).

                                        Jeszcze jedno - jeżeli twoje ASO twierdzi że odgłosy z silnika są "naturalne" nie wypuść auta z ASO puki nie wpiszą tego w zlecenie i w książkę. Zobaczysz jak będą kręcić żeby tego nie wpisywać..

                                        Komentarz


                                        • Hej!

                                          Mam pytanko ponieważ mam na oku 1.4 CAXA 2010/11:
                                          Wg sprzedającego i jego faktury w ramach wymiany rozrządu przy 90 tkm- założył takie części:
                                          - "zestaw naprawczy rozrządu 1.4TSI" symbol: TCK178NG
                                          - "uszczelka pokrywy rozrządu" - 03C109287G
                                          - "simering rozrządu 35x48x10 - 038103085E
                                          - robocizna - 470zł

                                          Jak myślicie nt w/w częsci - to jakieś dobre, czego nie wymieniono a powinno być?
                                          Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                          Komentarz


                                          • orzel720,
                                            Z tego zestawu wynika że został wymieniony zestaw FAI i tylko łańcuch, napinacz i ślizgi. Nastawnik i zębatki zostały stare.

                                            Komentarz


                                            • prezes73, Hmmm czyli pytanie - dlaczego nie wymienił wariatora? za drogo czy też nie był problematyczny?
                                              wg mojego niezależnego rozeznania i otrzymanych skanów - sprzedawca serwisował auto od nowości regularnie w ASO a później przez 3 lata poza także w serwisie specj, w Skodzie...

                                              [ Dodano: Sro 24 Sie, 16 15:41 ]
                                              prezes73, może ten silnik już miał już fabrycznie ten lepszy nastawnik???

                                              Podobno w maju 2010 poprawiono rozrząd ale może ktoś potwierdzi/poprawi datę?
                                              Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez orzel720
                                                Hmmm czyli pytanie - dlaczego nie wymienił wariatora?
                                                Cena?
                                                Zamieszczone przez orzel720
                                                Podobno w maju 2010 poprawiono rozrząd ale może ktoś potwierdzi/poprawi datę?
                                                widzisz, niby poprawiony a wymienili i napinacz i łańcuch, czyli poprawiony może był ale i tak do d...

                                                Komentarz


                                                • Kurczę - wymieniony rozrząd - niedobrze... Nie wymieniony - także niedobrze bo może klęknąć podczas powrotu i tak w koło Macieju...


                                                  Jaka wersja przy caxa jest optymistyczna?

                                                  [ Dodano: Sro 24 Sie, 16 16:50 ]
                                                  Wg VIN: Data produkcji: 2010-09-16... Jak myślicie - jest szansa że będzie OK?
                                                  Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                                  Komentarz


                                                  • Kurczę - wymieniony rozrząd - niedobrze... Nie wymieniony - także niedobrze bo może klęknąć podczas powrotu i tak w koło Macieju...
                                                    :lol:
                                                    No niestety, silnik niestety pod tym względem tak wygląda, ale to że wymieniony napinacz i łańcuch, to już jest dobrze ;-)
                                                    Zamieszczone przez orzel720
                                                    Wg VIN: Data produkcji: 2010-09-16... Jak myślicie - jest szansa że będzie OK?
                                                    Powinno być ok, ale nikt głowy za to nie da.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X